Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina – Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Warna
Złote Piaski, Riwiera, Aładża monaster
Burgas  
Albena, Bałczik, Kraniewo
Św. Konstantyna i Heleny, Słynczew den
Region Warny
Szabla, Durankułak, Krapec, Rusałka
Obzor, Biała, Szkorpilowcy
Neseber, Pomorie, Rawda
Primorsko, Kiten, Lozenec
Carewo, Achtopol, Sinemorec

Carewo jest położone w południowo-wschodniej Bułgarii, o 60 km od Burgas. Okolica łączy morze, wzniesienia i rzeki z bogatą roślinnością i stwarza warunki do uprawiania eko- i foto-turystyki, żeglarstwa i myśliwstwa. Carewo jest najbardziej na południe wysuniętym międzynarodowym portem bułgarskim. Miasto – pod nazwą Wasiliko - jest wspomniane w dokumentach z XIV w. Zachowały się także dokumenty tureckie nadające miastu statut portu. Rozbudowa portu ma pozytywny wpływ na rozwój całego regionu strandżańskiego, a miasto staje się jego centrum handlowym i kulturalnym.

W 1967 r. Carewo zyskało miano klimatycznego uzdrowiska morskiego. Są tu trzy plaże i dwa kempingi. W północnej części dzielnicy Wasiliko dokryto pozostałości osady średniowiecznej. Tam też znajduje się cerkiew "Św. Trojca", wzniesiona w 1810 r., gdzie przedtem była szkoła grecka. Obecny wygląd architektoniczny jest z 1895 r. Zachowały się ikony z XVIII w. Na przylądku Kastro znajdują się ruiny małej twierdzy pirackiej.

Achtopol jest oddalony od Burgas o 87 km. Położony jest na skalistym półwyspie u stóp Strandży. Jest tu najwięcej slonecznych dni w roku, a woda – jest najcieplejsza. Plaża ma 2 km. Achtopol jest dobrym miejscem na odpoczynek rodzinny oraz dla osób ceniących spokój i izolację. Nazwa miasta pochodzi ze starożytności, kiedy to była tu osada tracka. Ok. VI w. p.n.e. pojawiła się tu kolonia grecka. Rzymianie nazywali ją "Perontikus".

Władca bizantyjski – Agaton – odbudowuje osadę po napadach barbarzyńskich plemion i nadaje jej imię "Agatopolis" ("miasto szczęścia"). W końcu XIV w. Turcy podbili Achtopol i zmienili imię na Achtenbołu. Miasto było grabionne i burzone wielokrotnie. Do dziś zachowały się mury miejskie, ryciny ścienne z okresu Pierwszego Państwa Bułgarskiego, cerkiew "Wniobowstąpienie" z 1776 r., klasztor "Św. Jani" i ujęcie wody z wizerunkiem trakijskiego jeźdźca.

W Achtopolu jest wiele ośrodków wypoczynkowych, hoteli i kempingów. Są i tanie pokoje do wynajęcia. Na południe od miejscowości znajduje się ujście rzeki Weleki i wieś Kosti, znana z tańców nestinarskich – tańców boso na rozżarzonych węglach. Na północny zachód od wsi Kosti rozciąga się pierwszy bułgarski rezerwat "Silikosija". Na północy jest położona Warwara – ulubione miejsce i raj dla nurków ze względu na moc podwodnych skał i zagłębień.

Sinemorec to najbardziej na południe wysunięte miejsce bułgarskiego brzegu Morza Czarnego. Łączy ono kryształowo czystą wodę morską z naj-czystszą wśród bułgarskich rzek – Weleką. We wsi jest sklep spożywczy i małe gospody z różnorodnym menu. Do 1989 r. Siniemorec znajdował się w strefie przygranicznej i dostęp do niego był ograniczony. Obecnie każdy może się przekonać o pięknie tych okolic.

Arthotel "Asti”
Arthotel "Asti" wyboru 26 apartamentów (dla 2-4 osób), indywidualny styl, ale równe, wysoki standard wyposażenia. Wyposażone w łazienkę, aneks kuchenny, klimatyzację, telewizję kablową, telefon, szybkie łącze internetowe, minibar. I więcej: korty tenisowe, centrum fitness, garaż podziemny. Asti oferuje wysokiej jakości restauracji bułgarskiej i europejskiej kuchni i długo zróżnicowane menu ryb. Śniadanie - bufet było pyszne i bogate, z różnych preferencji. Na życzenie zapewniamy transfer zi na lotnisko lub pociągiem Burgas dworca i organizować ekzkurzii w Strandja i regionie.
Informacje dotyczące 
2007 BgTourinfo © All Rights Reserved