Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Sofia
Witosza
Kjustendił, Osogowo, Dupnica, Newestino
Bankia, Słiwnica
Sandanski
Pernik, Żleb rzekę Erma, Zemenski monaster

Bankia jest około 10 km na zachód od centrum Sofii. Miasto jest znanym centrum spa, krajowe centrum rehabilitacji pacjentów z chorobami układu krążenia oraz zapobiegania im zagrażają. Sytuacja na piechotę zieleni Liulin górskich i wiele słonecznych dni, umiarkowany klimat kontynentalny, z lekka bryza górskich, wody mineralnej - to sprawia Bankia prestiżowych krajowych i międzynarodowych kurort, ekologiczne rezerwy Sofii.

Sanatoria i szpitale z wysoko wykwalifikowanych lekarzy specjalistów wyleczenie się z choroby układu krążenia i tysięcy pacjentów z udarem. Kliniki znajduje się w malowniczym parku, polikliniki, sanatoria nowoczesne, domy wypoczynkowe, hotele przytulne i rezydencje, ścieżki do leczenia i profilaktyki boisk sportowych.

W obszarze stwierdzono pozostałości kościołów, ceramikę i monety z Imperium Rzymskiego. Każdego roku podczas najgorętszych dni - 15, 16 i 17 lipca do prowadzenia tradycyjnych obchodów termika i przez całe życie. Wiadomym jest, że to woda jest najbardziej uzdrowienia. Te dni są podejmowane na uroczystości w mieście.

Hotele w Miasto

Słiwnica w północno-zachodniej części doliny Sofia, 30 km. od Sofii i 25 km. od granicy z Serbią, międzynarodowej trasy E-80 i linii kolejowych z Europy Środkowej poprzez Sofii do Stambułu. Miasto szczyci się chłodno miesiącach zimowych, wraz z silnymi wiatrami. Miasto weszło bułgarski historię walki z wielkim 5-7 w listopadzie 1885 w czasie wojny serbsko-bułgarskiej, zwanych "kapitanów pokonał generałów".

Granitowy pomnik Bohaterów w centrum miasto został wzniesiony w 1935 r., pomnik znajduje się 20 metrów wysokości. Rzeźba dwóch żołnierzy symbolem ducha bułgarski żołnierz. Po zachodniej stronie znajduje się narzędzie, zwrócił się w kierunku, z którego atak nastąpił w 1885.Po wschodniej stronie stoi znak z pamiętnych i niezapomniane słowa pisarza Iwana Wazowa: "Bułgaria, że umarł za ciebie ". W swojej bazie, na głębokości ok. 1,60 m znajduje się butelka, która jest przechowywana w piśmie skierowanym do przyszłych pokoleń.

Niedaleko wsi Ałdomirowci jest zbudowany pierwszy pomnik żołnierza w Bułgarii (1891). Oprócz Bulgarian flag, machając to w języku włoskim i pamięci stu robotników włoskich kolei wzdłuż Sofia-Dragoman, zawarte w kopaniu okopów w czasie wojny. We wsi Gurgułiat został zbudowany okazały panteon w kształcie ściętej piramidy o wysokości 20 metrów. W jego centrum znajduje się posąg kobiety, symbolizujące Matki Bułgaria, bolesne dla zagubionych dzieci. Kostnica Pamięci w Słiwnici utrwalać pamięć żołnierzy, którzy zmarli z ran poza pole bitwy, a tu są honorowane i ofiar wojny, 1912-1918 r.


 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved