Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Borowec, Szczyt Musała
Bansko, Razłog, Dobriniszte
Welingrad, Jundoła
Kostenec, Momin Prochod, Dołna Bania
Belica, Jakoruda, Dobyrsko
Samokow, Bełczin, Gowedarcy
Melnik, Rożenski monaster
Saparewa Bania, Panicziszte, Maliowica

Bansko (925 m. n.p.m., ludn. 14 000) przyciąga bułgarskich i zagranictnych turystów przez cały rok. Miasto oferuje różnorodne możliwości wypoczynku i rekreacji. Warunki narciarskie są doskonałe i Bansko niedawno zamówić jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich Europejskiej. Pokrywa śnieżna leży tu od grudnia do kwietnia, a alpejski charakter łańcucha Pirin stwarza wspaniałe warunki uprawiania sportowego, wyczynowego, jak i amatorskiego narciarstwa.

Łączna długość tras narciarskich wynosi 65 km. Utworów są bezpieczne i dobrze utrzymane. Najwyższy punkt narciarski jest 2560 metrów, najniższy od 1000 m. Są to utwory o dowolnej złożoności - 5 osobowe, 8 średniej trudności, 2 twarde. Sprzęt i wyposażenie ostatnie słowo w dziedzinie technologii i gwarancje śniegu od 70 śniegiem działa, nawet w ciepłe lata. Bansko jest niebiańskim miejscu dla snowboardzistów i skioiri ekstremalnych.

Jest też park snowboardowy, i 120 metrów, jak spadkową z nadmuchiwanych opon. Utworów jest zabawa i dzieci - przedszkole, park dla dzieci śniegu, taśmociągu, baby ciągnie i obraca, gdzie dzieci chodzić szybko pozazdroszczenia sukcesy na nartach.

Bansko to nie tylko uzdrowisko zimowe, jest to miejscowość-muzeum, gdzie przeplata się stare i nowe. Jest tu ponad 140 pomników kultury. Organizowane są liczne pokazy tutejszego rzemiosła i sztuki, na gości czekają dziesiątki przytulnych barków i restauracji ze smakołykami miejscowej kuchni.

Hotele w Miasto

Dom Welianowi jest architektoniczne i etnograficzne muzeum, zabytek kultury. Jest to oryginalny dom Bansko od renesansu, dzieło sztuki. Dom wybudowany wyłącznie z kamienia i drewna, z schronisk parterze i pięć pokoi na dwóch piętrach z werandą. Cenne malowidła ścienne, rzeźby w drewnie umiejętne na werandzie.

Dom rodzinny Neofita Ryłskiego wystawa etnograficzna i.

Dom rodzinny poety Nikoła Wapcarowa został przekształcony w muzeum w 1952 roku. W muzeum są narażone na i kopie rękopisów Vapcarov pierwsze publikacje jego wierszy. W oknie zachować garnitur, koszulę i oglądać noszone przez poetę przed .

Razłog położony jest pomiędzy trzy góry. Szczyty, piękne krajobrazy, ciepłe źródła mineralne, chronione obszary naturalne i miejsc światowego dziedzictwa kulturowego i historycznego dziedzictwa, stoki i znanych gościnność mieszkańców, przyciągają turystów z kraju i zagranicy. W okolicach miasta znajduje się wiele archeologicznych pozostaje w obszarach bardzo malownicza. Zostały znalezione Marmurowe płyty z III wieku. Pne. Pozostaje w klasztorze "Św. Proroka Eliasza" są IV-VI wieku.

Architektura tego miasta jest fascynujące połączenie stylów z okresu renesansu, 30-tych ubiegłego wieku i trendów współczesnej. Kościół "Św Jerzego" został zbudowany w 1834 roku, freski są interesujące i pokryte rzeźby i ikony ikonostasu. Museum prezentuje społeczności lokalnych w okresie. Razlog staje się punktem wyjścia dla turystyki pieszej do dwóch górach Riła i Pirin. Siodło "Predel" znajduje się 12 km od miasta.

Dobriniszte (810 m. n.p.m.) z malowniczą panoramą na najpiękniejszą część Pirynu. Miasto jest stacją docelową kolejki wąskotorowej z Septemwri. Wg mieszkańców nazwa pochodzi od "Dobrych rzeczy", którymi Bóg obdarzył tę miejscowość ciepłe, mineralne źródła, położenie na skrzyżowaniu ważnych szlaków, bogactwo lasów. Powstanie osady datuje się w erze kamiennej. Znaleziono tu ceramikę rzymską i tracką, monety z czasów Nerona, z I wieku naszej ery. Dobriniszte było ważną twierdzą broniącą dorzecza Mesty.

We wsi są źródła wód mineralnych, znanych ze swoich leczniczych właściwości i basen plywacki o rozmiarach olimpijskich. Dobriniszte jest bazą wypadową do schronisk Goce Dełczew i Bezbog. Wyciąg dwusiodełkowy łączy oba schroniska, w którym znajduje się najdłuższa trasa zjazdowa w Bułgarii. Dobriniszte to uzdrowisko, umożliwiające leczenie i profilaktykę wodami mineralnymi, turystykę pieszą jak i uprawianie alpinistyki i narciarstwa.

Bania e jedna z najstarszych wsi w regiona. Założycielami i pierwszymi osadnikami byli Traków, ma pozostałości z Tracji, Grodzisko greckiej i rzymskiej. Są to stare domy odrodzenie (11 zabytków kultury), a stare łaźnie rzymskie. W Bania posiada 70 źródeł wód mineralnych o temperaturze wody około 55o, stosowane w odkryte baseny i kąpiele. To w połączeniu z zasobami naturalnymi, piękne widoki gór Pirin i Riła, bliskość narciarski Bansko uzasadnić roku zainteresowania turystów rundy.

 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved