Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina – Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Borowec, Szczyt Musała
Bansko, Razłog, Dobriniszte
Welingrad, Jundoła
Kostenec, Momin Prochod, Dołna Bania
Belica, Jakoruda, Dobyrsko
Samokow, Bełczin, Gowedarcy
Melnik, Rożenski monaster
Saparewa Bania, Panicziszte, Maliowica

Borowec (1350 m n.p.m.) znajduje się na północnym stoku Góry Riła, największym i najstarszym (1896 r.) bułgarskim górskim kurortem kurortem. Łatwo dostępne z całego kraju, tylko 75 km od Sofii i 125 km od Płowdiw, Borowec oferuje wspaniałe możliwości wypoczynku przez cały rok. Podczas letnich miesięcy, oferuje szerokie możliwości wypoczynku w chłodzie i ciszy sosnowych lasów, licznych jezior i ośnieżonych szczytów. Kurortat ulubionym miejscem jest punktem wyjściowym wielu szlaków turystycznych w Riła.

Klimat jest umiarkowany, zimy są łagodne z dużą ilością śniegu, sezon narciarski trwa od połowy grudnia do kwietnia. Ośrodek oferuje doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwo alpejskie, snowboard, biegi narciarskie. W dużej części Riła pokrywy śnieżnej sięga 2 metrów, co stwarza wyjątkowe możliwości dla narciarstwo ekstremalne. Istnieją 3 tereny narciarskie: Sitniakowo, Jastrebec i Markudżik, biegnie w Narciarstwie Alpejskim o łącznej długości 58 km., narciarskich kraju jest 35 km. Dwukrotnie odbyły się tu zawody o Puchar Świata w Dyscyplinach Alpejskich, a trasa biathlonu jest uważana za jedną z najlepszych w świecie. W centrum narciarskie ma uruchomić skoki narciarskie, 70 metrów wysokości.

Szkoła narciarska w Borowcu ma 200 instruktorów i jest znana także zagranicą. Obuczenie jest 5-stopniowe, grupowe lub indywidualne, a po jego zakończeniu otrzymuje się certyfikat. Oznakowane szlaki prowadzą do różnych części gór. Doświadczeni przewodnicy poprowadz turystów malowniczymi trasami do Jezior Rylskich, na szczyt Maliowica, szczyt Musała i in. Organizowane jest także Foto-safari, jak i wizyta w rezydencji w Bistricy. Proponuje sie tez wycieczki do Melnika i Melnickich Piramid, do Sofii, Płowdiwu i Monastyru Rylskiego.

Szczyt Musała (2925 m) jest najwyższym szczytem na całym Pólwyspie Bałkanskim. Znajduje sie we Wschodnim - Musalenskim - Łańcuchu Rily. Srednia roczna temperatura wynosi tu - 3.1oC, a powyżej zera jest tylko przez 4 mies. w roku. Przez 8 mies. w roku leży tu śnieg. Nazwa szczytu znaczy "droga do Boga".

Z Borowca można sie dostać na Musałe w ciagu ok. 3-4 godzin, najpierw kolejką linową do Jastrebca, a potem oznakowaną scieżką przez schronisko "Musala" na sam szczyt. Rocznie przyjeżdża tu ponad 50 000 ludzi. Na skłonach jest wiele schronisk. Znajdują sie tu także Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne i Bazowe Obserwatorium Ekologiczne.


 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved