Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Warna
Złote Piaski, Riwiera, Aładża monaster
Burgas  
Albena, Bałczik, Kraniewo
Św. Konstantyna i Heleny, Słynczew den
Region Warny
Szabla, Durankułak, Krapec, Rusałka
Obzor, Biała, Szkorpilowcy
Neseber, Pomorie, Rawda
Primorsko, Kiten, Lozenec
Carewo, Achtopol, Sinemorec

Kamczia jest największym bułgarskim rzekę, która wpada do Morza Czarnego, 35 km. na południe od Warny. Ośrodek wypoczynkowy "Kamczia" znajduje się 30 km od Warny i 5 km od międzynarodowej drogi E87 w pobliżu ujścia malowniczej rzeki. Położony jest wśród egzotycznego lasu i rezerwatu wodnych lilii i róż. Plaże są tu szerokie, z wydmami. Klimat jest wyjątkowo łagodny, lato zaczyna się w maju i trwa do września. W ośrodku są wspaniałe warunki wypoczynku w domkach kempingowych, jak i przytulnych willach w różnych kategoriach cenowych.

Rezerwat Biosfery "Longoza" to unikatowy naturalny punkt orientacyjny, a zawarte w programie UNESCO. Tutaj można znaleźć około 40 gatunków drzew, niektóre z nich są wysokie 50 metrów, ponad 150 lat. Szczególnie ważne są liany, które stanowią zasłonę suchym miejscu. Terytorium rezerwy jest jednym z największych złóż vernum w Bułgarii. W rzece spotkać lilii i innych roślin wodnych. Rezerwat jest około 260 gatunków żywych ptaków, z czego 56 znajdują się w Czerwonej Księdze Bułgarii. W lesie i znaleźć wiele rzadkich ssaków. Ryby reprezentowane są przez około 40 gatunków.

Dewnia położony jest 30 km. od Warny w małej dolinie otoczonej niskich wzgórz wapiennych. Atrakcje przyrodnicze trzydzieści krasowych, z których najbardziej malowniczych jest "Magia wiosny". Obecność obfitości wody i osadów wapiennych, przyciąga ludzi od niepamiętnych czasów. Bogate źródła wody, soli i wapna są podstawą do rozwoju dużych przemysłu chemicznego skalę. Dewnia jest wysoko rozwiniętych gospodarczo regionów: produkcja Sodi, nawozy, ciepła, materiałów budowlanych, cukru, itp.

Hotele w okolicy

Muzeum mozaiki została wybudowana na części dawnych fundamentów budynku Marcianopolisa, zbudowana pod koniec III wieku, aby zastąpić wcześniejsze budynki zniszczone przez Gothic inwazji w 251. Zapewniają rzymskiego i wczesnego Bizancjum mozaiki podłogowe i ścienne - marmuru, wapienia, z wypalanej gliny i kolorowego szkła w różnych kolorach. W salach muzeum przedstawił architekturę i styl życia jego mieszkańców. Mozaiki wykonane są w klasycznej techniki, oni reprezentują głównie postacie i sceny z grecko-rzymskiej mitologii, egzotycznych zwierząt i ptaków, roślin i geometrycznymi motywami.

Pobiti kamienie położony na północ od jeziora Beloslawsko i 15 km. od Warny. Stanowią one część małych piasku i żwiru pustyni zjawiskiem wyjątkowym w Europie. Niektóre z tych wapiennych formacji piasku osiągnąć 6 m wysokości, znajdują się na łącznej powierzchni 246,3 ha. Istnieje 14 grup kamienne kolumny znajduje się wśród piasku i rozrzuconych w zachodniej części doliny Warna, do jeziora Beloslawsko. Unikatowe naturalne zjawisko wystąpiło ponad 50 milionów lat. Przez tysiące lat morskich elementem jest fantastyczny wyrzeźbić kształty, które przypominają ruiny starożytnej świątyni.

Prowadia w południowej części wąwozu Provadiiski z tytułowej rzeki, 45 km od Warny. Miasto z ponad 15 wieków historii, najstarsze ślady działalności człowieka pochodzą z V wieku pne. Miasto zostało założone w bizantyjskiej twierdzy przeciwko inwazji plemion wojowników z północy, aby zniszczyć lub nazwa Prowaton (przejścia, wąskie). Zamek nad nowoczesnym miastem z płaskowyżu góry, otoczony ze wszystkich stron skałami. Bułgaria przyjęła słowiańska nazwa Owecz gród szybko stał się regionalnym centrum administracyjnym, ale po przyjęciu chrześcijaństwa biskupiej rezydencji.

W 1366 było tu zamknął trzy wybitnych rycerzy pod przewodnictwem Marszałka Burgundia, która została wypłacona okupu. Owecz znalazła się pod panowaniem tureckim w 1388, kiedy wojska tridesethilyadna pod dowództwem Lala Szahin oszustwa najechał noc po zawarciu rozejmu. W 1409 w wyniku wzrostu krótki jest bułgarski twierdzy. Twierdza wykorzystane do końca XVII wieku, a następnie ostatecznie zarzucone. Cerkiew " św Zwiastowania" znana jest z bujnej dekoracji. W centrum miasta ma meczet na 300 roku.

Asparuchowo (840 mieszkańców) znajduje się na jezioro "Conewo", mała malownicza wioska położona u podnóża Stara Planina, w przesmyku na rzeki Luda Kamczia. Znajduje się 85 km na południowy zachód od Warny. W. istniało od VIII wieku i był nazywany Owczaga. Później wieś była zalana przez zapory i przeniesiony. Wsi etnograficzne rezerwy stare domy zostaną zachowane szkoły i Kościoła. Odwiedzanych przez wielu turystów ze względu na zachowany folklor, styl życia i duchowości.
Hotele w miejscowości


 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved