Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Warna
Złote Piaski, Riwiera, Aładża monaster
Burgas  
Albena, Bałczik, Kraniewo
Św. Konstantyna i Heleny, Słynczew den
Region Warny
Szabla, Durankułak, Krapec, Rusałka
Obzor, Biała, Szkorpilowcy
Neseber, Pomorie, Rawda
Primorsko, Kiten, Lozenec
Carewo, Achtopol, Sinemorec

Kawarnia (12 000 mieszkańców) jest 65 km. od Warny na głównej drodze E87. Miasto ma przystań, bazy rybackie, przestronne plaży, Skały i brzeg jest niezwykle malowniczy. Miasto zostało założone na płaskowyżu Przylądka CZirakman w V wieku pne przez greckich kolonistów nazwie Bizone. Trzęsienie ziemi połknięciu starożytne miasto na morzu. Rzymianie nazywali go odzyskać, osada została reaktywowana, ale port jest żywa. W VII wieku Słowianie tworzyć rozwiązania Karvuna. W XIII-XIV wieku osiągnął największy dobrobyt w despotów Balik i Dobroticy. W dzisiejszym nazwa miejscowości została wymieniona po raz pierwszy na początku XV wieku.

W pobliżu miasta zbudowano kilka pierwszego pola golfowe klasy, z których jeden jest światowej sławy golfisty Gary Player, w tym plac, marina, luksusowe apartamenty i wille dla gości. Ekspozycja "Dobrudży i położony" jest w odrestaurowanej starej łaźni tureckiej w XV wieku. Ekspozycję można zobaczyć kamienne kotwice, amfory, monety, trackie złoto i inne rzadkie przedmioty. W podwodnych badań znaleziono ceramikę z wszystkich epok historycznych. Etnograficzne złożonych jest otwarty w 1984 roku, pokazuje styl życia zamożnej rodziny z Kawarnia XIX wieku i życia ludności.

Rock stolicy Bułgarii - Kawarnia jest to że w ostatnich latach. Do najbardziej znanych zespołów rockowych wizyty w mieście od początku maja do końca września. Niezapomniane doświadczenie było pierwsze spotkanie w dni lipca na plaży, kilka lat temu z Johnem Lawton, autor "July Morning" - rezydentem Kawarnia.

Twierdza Bizone - mury obronne położone są we wschodniej części kawarneńskiego Przylądka Czirakman, i są częścią umocnień starożytnego miasta Bizone. Ocenia się, że datują się one z III-IV w. Są to pozostałości dolnych murów obronnych długości 250 m. Typ budowli świadczy, że starożytny gród Bizone miał jedne z najmocniejszych murów obronnych na zachodnim brzegu Morza Czarnego w epoce późno-antycznej.

Przyądek Kaliakra jest oddalony o 12 km od Kawarny i o 60 km od Warny. Ma on strome wybrzeże, którego prostopadłe ściany skalne mają 70 m wysokości. Nazwa ta oznacza "krwawy przylądek" od czerwonego odcienia skał. Według miejscowgo podania to krew przelana w obronie wziesionej tu w IV w. p.n.e. twierdzy tak zabarwiła te skały. Z przylądkiem tym związanych jest wiele legend. Według najpopularniejszej 40 dziewcząt bułgarskich wiąże swe długie włosy i tak połączone jedna za drugą skaczą z wysokiego brzegu, aby nie wpaść w ręce zbliżających się Turków. Wydarzenie to zostało upamiętnione rzeźbą "Brama 40-tu dziewic".

Inna legenda opowiada o Św. Nikołaju, patronie marynarzy, który także uciekał przed Turkami. Ziemia rozciągała mu się pod nogami tworząc przylądek, lecz na próżno. Na samym końcu cypla wybudowano małą kapliczkę symbolizującą grób świętego. Przed wiekami stała tu grecka twierdza, która później przeszła w ręce Rzymian i Bizantyńczyków. Jest to ostatnie miejsce w Bułgarii podbite przez Turków, którzy w późniejszym okresie wznoszą tu muzułmański ośrodek duchowny. Część odnalezionych przedmiotów kultury materialnej tych ziem znajduje się w muzeum archeologicznym urządzonym jednej z grot.

Przylądek Kaliakra jest też rezerwatem przyrody są tu kormorany, foki, delfiny, a szpaki i kosy skalne mają swe gniazda w pieczarach i niszach skalnych.

Jaiłata jest obywatelem rezerwat archeologiczny, czy nad morzem taras, oddzielone od płaskowyżu z 50-60 metrów skały. Unikalne miejsce, które łączy w sobie pozostałości archeologicznych z naturalnym pięknem. Wieś z ponad 100 jaskiń w V wieku p.n.e., zachowały się ze starożytności sanktuarium, kamieni ofiarnych, winnice, grobowce skalne, zachowane i częściowo odrestaurowany zamek z V-VI wieku pne., klasztor i inne.







 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved