Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Warna
Złote Piaski, Riwiera, Aładża monaster
Burgas  
Albena, Bałczik, Kraniewo
Św. Konstantyna i Heleny, Słynczew den
Region Warny
Szabla, Durankułak, Krapec, Rusałka
Obzor, Biała, Szkorpilowcy
Neseber, Pomorie, Rawda
Primorsko, Kiten, Lozenec
Carewo, Achtopol, Sinemorec

Primorsko jest klimatycznym kurortem i centrum turystyki młodzieżowej. Leży na przylądku między zatokami Stamopolo i Zatoką Diabelską, 52 km od Burgasu. Miejscowość ta znana jest ze wspaniałych, wijących się plaż. Jest tu ponad 80 ośrodków wypoczynkowych, domów wczasowych, obozów dla studentów i młodzieży, a także miejsc rozrywki, jak np. teatr letni. Jest tu park ze starym lasem dębowym, dwie plaże pokryte czystym, drobnym piaskiem i strefa malowniczych wydm. W tym regionie panuje klimat kontynentalny śródziemnomorski, o słonecznym, gorącym lecie, z orzeźwiajączmi wiatrami za dnia i wysokimi temperaturami w nocy.

Kiten ma 900 mieszkańców, i jest oddalony od Burgasu o 56 km. Znajduje się na półwyspie, między dwiema malowniczymi zatokami. Są tu dwie plaże: Plaża północna - "Atliman", zwana jeszcze dziecięcą, i południowa granicząca z rzeką Kitenską. Sezon letni trwa od maja do października. W pobliżu osady znajdują się lasy, łagodące gorący klimat. Jest tu wiele małych, luksusowych hoteli prywatnych i domów wypoczynkowych. Na południe od wioski położonych jest 6 kempingów. W licznych przytulnych małych restauracjach można smacznie zjeść, a bary, dyskoteki, ośrodki sportowe, baseny i lunapark zapewniają rozrywkę.

Kiten został założony przez osadników trackich. Na południowej plaży znaleziono amfory z VI w. Później znajdowała się tutaj warownia "Urdowiza", nazwana tak od imienia Stany Urdowizy pięknej Bułgarki, która bardzo się podobała sułtanowi. Sułtan obiecał jej, że oswobodzi terytorium, które Stana Urdowiza zdoła okrążyć w ciągu jednego dnia. Zdołała ona wyzwolić całą Strandżę i padła martwa wraz ze swym koniem Atlimanem na kitenskiej plaży.

Lozenec to mała miejscowość 65 km. na południe od Burgas, między Kiten i Carewo. Wieś jest bardzo zielone, czyste i wygodne. Czy długo piękna plaża, wspaniałe krajobrazy i atmosfera i jest odwiedzany przez tysiące turystów. Dwa strzeżone plaże są w Lozenec ze złotym piaskiem, miękki i delikatny. Niedaleko miejscowości są plaże Camping "Oasis" i "Coral". Rybacy mogą oddawać się swojej pasji do morza, w pobliżu rzek i tamy. Dla dzieci jest mały park rozrywki.

Hotele w miejscowości


 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved