Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Warna
Złote Piaski, Riwiera, Aładża monaster
Burgas  
Albena, Bałczik, Kraniewo
Św. Konstantyna i Heleny, Słynczew den
Region Warny
Szabla, Durankułak, Krapec, Rusałka
Obzor, Biała, Szkorpilowcy
Neseber, Pomorie, Rawda
Primorsko, Kiten, Lozenec
Carewo, Achtopol, Sinemorec

O mieście
Historia
Przyroda
Hoteli

Architectural pozostaje murów twierdzy i kolumny wskazują tysiącletniej historii Obzor. Po pierwsze tu Trakowie uregulowane. Obszar ten jest zamieszkany przez plemienia Nipsi. Dla nich w Iliadzie Homera mówi, że jest bronione Troy i ich król Res zginął Odyseusz i Diomedes. Ich stolicą było na Przyądek Emine. Nipsi byli rolnicy i myśliwi. Nie mógł pływać po morzu z prymitywnych łodziach. Herodot opisuje je jako "przystojny blondyn i dzikich".

W VIII-VI wpne na wybrzeżach Morza Czarnego Wrze ożywiony handel. Aby utworzyć starożytne greckie kolonie Apolonia (Sozopol), Odessos (Warna), Tomi (Constanta), Dionisopol (Bałczik). W 510 roku pne, powstała Messembria (Neseber). Wkrótce potem, w oparciu kolonizatorów Navloch. Pliniusz Starszy wspomina o tej stacji, aby zmienić konie i północnej twierdzy górskiej. Jest to przegląd.

W 513 pne d. tych miejsc, króla perskiego Dariusza I dążyć Scytów. Navloch pamiętać, Macedończyków, Aleksander panowania Lizymach, inwazji Celtów. Trackich plemion zbuntował, i wypędzili najeźdźców Odrysian stworzył silne królestwa. Koniec tracki państwa była po okrutnej bitwy pod Adrianopolem. Pokonał rzymskie legiony, prowadzone przez Marka Terentsiy Lukulus.

Navloch już Heliopolis - Miasto Słońca. W twierdzy jest dostępna poprzez dwa umocnione bramy - północną i południową. Gdzie dziś jest centrum miasta wzniesiono wspaniałą świątynię Jowisza. Silne garnizonem jest patrolowane. Ruiny rzymskich łaźni, kolumny, kapitele, nadal wody teraz można zobaczyć w parku i muzeum Obzor. W 395, na stronie wschodniej Cesarstwa Rzymskiego do Bizancjum, wydaje.

W VI-VII wieku Słowianie przybyli tu, i po nich, a Proto-Bułgari. W 681, Bułgarii jest tworzony. Tutaj jest granica z Bizancjum, które zostały zbudowane w ochronnych szybów, twierdza została nazwana Kozjak. To imię nosi szczyt dziś nad miastem. Wieków toczyły tutaj neprestnni bitwy między Bułgarami i Bizancjum.

Pod koniec XIV wieku Bułgaria została podzielona na kilka niezależnych domen. W północno-wschodniej władcy Bułgarii bojar Balik. Po jego śmierci władzę objął jego brat, którego nazwa Dobroticy później od wybrzeża do Warny, Dunaj nazwano Dobrudży. W 1366 roku, Sabaudzki Amedei zniszczył wszystkie Morza Czarnego fortec. Ich wspólne losy i Kozjak.

Targany waśnie i kłótnie Bałkanach daje silne i długotrwałe odporność na nowych okupantów - Turków. Podlegające ich władzy Tyrnowo (1396) i Widin Brytania (1398), a następnie przez bułgarskie Iwanko władcy przodu - syn Dobroticy. Drugie państwo bułgarskie została zdobyta.

W ciągu wieku XVI, pierwsze wzmianki nazwy Gjozeken - ładny widok. Zgodnie z Traktatem w Berlinie w 1878 roku Przegląd Rumelia Wschodniej, a po zjednoczeniu w 1885 r. - ponownie w Bułgarii. Po upadku powstania Przemienienia Pańskiego, wojen 1913-1918, osiedlili się tutaj wielu Bułgarów z Tracji. Rozliczenia rośnie. Z 1934 r. jego imię nosi dziś Obzor. 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved