Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Smolian, Złatorgad
Pamporowo, Czepełare, Momcziłowcy, Rożen
Batak, Cygow chark, Rakitowo
Pesztera, Bracigowo, Kriczim, Perusztica, Wycza
Dewin,
Asenowgrad, Baczkowski i Arapowski monasteri
Trigrad, Bujnowo, Jagodina
Las Krzyży, Nareczen, Czudnite Mostowe

Pesztera (450 m npm) znajduje się na granicy z doliny Trakia, 40 km od Płowdiw i 125 km od Sofii. Najwcześniejsze ślady człowieka sięga epoki neolitu. Podczas Brązowy Wiek jaskini Sneżanka i "Jubileuszowe" były do zamieszkania. Przez tysiące lat ten region był zamieszkany przez trackie plemię Besi. Powstanie osady powstał w drugiej połowie IV wieku pne. Pierwsze pisemne dokument na temat rozliczeń pod nazwą Pesztera w 1479 r.

W epoce renesansu był ogromny budowę kościołów, mosty, fontanny, domów, szkół i wieża zegarowa. Kościół "Św Demetriusz" został zbudowany w latach 1825-1831. Szczególnie cenne są ikony niektóre są z XVII-XVIII wieku. Pierwszym bułgarskim świecka szkoła została założona w 1848 roku centrum wspólnoty w 1873 r. Muzeum Historyczne posiada bogatą kolekcję ponad 8 000 eksponatów z okresu neolitu do współczesności.

Letnisko "Św Konstantyn" jest 16 km. od Pesztera, znany ze swojego łagodnego klimatu i piękne krajobrazy. Wbudowany wyciągów stworzyć warunki dla rozwoju sportów zimowych, w pobliżu Zbiornik wodny "Batak" - latem plaża i rybołówstwa.

Bracigowo znajduje się 420 m. npm, korzystnego klimatu i głównych arterii miały przyczynić się bardziej zaludnionych w czasach starożytnych. Grobowiec w wiosce Rawnogor są największy uwypuklenie tracki grobowiec w Bułgarii. Dzwonnicy (1885) jest najwyższym na Półwyspie Bałkańskim. Miasto jest przyczynienie się do wyzwolenia Bułgarii spod panowania osmańskiego, jest jednym z centrów powstania kwietnia 1876 r. Muzeum historii miasta położony jest w starej części. Centralne miejsce zajmuje "Powstaniu kwietnia" i wystawa etnograficzna.

Kriczim położony jest 20 km. od Płowdiw, na granicy z doliny Trakia. Kriczim jest Grodzisko z wczesnego Bizancjum. Twierdzy zachowały ściany, zbiorniki, budynki mieszkalne i kamienia z cenne napisem. W wczesnego renesansu (1396 - 1762) były szkoły w klasztorach. Rozebrany w niespokojnych czasach i podnieść się ponownie, klasztory były szkoły dla osób podoba się Bogu i życia chrześcijańskiego, ochrony bułgarski ducha. Most na rzece Wycza z pełnym konstrukcji metalowej. Od obrzeżach miasta ruiny dawnej twierdzy, zaczyna się Rezerwat "Izgorialoto Giune".

Perusztica położony jest u stóp Rodopów, 20 km na południowy zachód od Płowdiw. Twierdza Peristica został zbudowany przez bizantyjskiego cesarza Justyniana I (527 - 565). Następnie jest zbudowany i "Czerwony kościół", w pobliżu ważnych dróg z Konstantynopola do Europy Zachodniej. Starożytnego miasta Dragovec wynosiła 2-3 km na północ od obecnego miasta, została zniszczona przez hordy tureckie dowódcy Lala Szachin podczas prób w 1364 r. W pierwszej połowie perushtintsi XIX wieku zbudowano wielki kościół "Św Archanioła Michała". W okresie renesansu mieszkali tu i pracowali wybitnych liderów wyzwolenia narodowego. W 1869 założył Revolutionary Committee.

W Powstania kwietnia 1876, mieszkańców odliczone siedmiu dni nieustanne ataki wielokrotnie wyższej liczby i uzbrojenie tureckie. W kościele powstał 347 mieszkańców wolą śmierć chwytania zabijania kobiet i dzieci, a potem siebie. Później kości męczenników zostały zebrane i pochowane w tym samym kościele. Perusztica został spalony i upadł na ziemię. W związku z setną rocznicą powstania jest wzniesiony pomnik. W Muzeum Historycznym trzyma wiele rzeczy osobiste, broń i dokumenty związane z przeszłością miasta.

Zbiornik wodny "Wycza" jest jedną z największych rzek w Bułgarii Vacha - drugi pod względem długości w południowej Bułgarii po Arda. Zapora ma ponad 30 km długości. W jego wodach zapasy okoń, sandacz, wzdręga, karp, itp., które przyciąga wielu wędkarzy. 
2005-2022 BgTourInfo © All Rights Reserved