Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina – Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Borowec, Szczyt Musała
Bansko, Razłog, Dobriniszte
Welingrad, Jundoła
Kostenec, Momin Prochod, Dołna Bania
Belica, Jakoruda, Dobyrsko
Samokow, Bełczin, Gowedarcy
Melnik, Rożenski monaster
Saparewa Bania, Panicziszte, Maliowica

Saparewa Bania jest oddalona od Sofii o 70 km. u północnego podnóża łańcucha Riła. Oto jedyny gejzer w Europie z temperatury wody 103oC. Pierwsi mieszkańcy wsi byli Traków. Najstarsza znana nazwa miasta jest Germanea związane ze źródłami mineralnymi (gorącej wody), a według innej teorii, tracki bóg German. Tracki nazwa jest niezmienna od wielu wieków, w III wieku Germanea jest jednym z ważniejszych ośrodków rzymskiej prowincji Wewnętrzny Dacia.

Terenów górskich i stromych zboczach Riła, jezior, ekologicznie dziewiczej przyrody i środowiska, tworzyć dobre warunki do uprawiania turystyki górskiej. Z miasto zostawić niektóre z najbardziej popularnych tras turystycznych Riła. Oznakowane szlaki prowadzą do wodospadów rzeki Bistrica, schroniska górskie, kaskady siedmiuwodospadów, co przedostatni - Ovczarenski ma 39 metrów wysokości.

Miasto ma bizantyjski kościół "Św Mikołaja" z XIII wieku, otoczony antykami z rzymskiego miasta. Sanatorium położony jest zaledwie kilka kroków od Gejzer. Ośrodki medyczne i instytucje specjalizujące się w leczeniu chorób układu ruchu, obwodowego układu nerwowego uszkodzenia centralnego układu nerwowego, choroby ginekologiczne, ostre i przewlekłe zatrucia, choroby skóry, górnych dróg oddechowych i innych.

Hotele w Miasto

Panicziszte położona w północno-zachodniej części masywu Riły, wśród pięknych lasów iglastych. Znajduje się na poziomie 1350 – 1450 m n.p.m, na granicy Parku narodowego “Riła”. Dysponuje przytulnymi hotelami, restauracjami, jest tam i wyciąg i kilka tras narciarskich. Proponuje się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i szkolenia przez wykwalifikowanych instruktorów. Panicziszte jest punktem wyjścia dla wielu chatach Riła, w pobliżu kurortu leży najniżej położone jezioro polodowcowe w Rile – Sucho ezero. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka i inne zespoły mogą skorzystać z miejsc w idealnym bazy szkoleniowej, a tenisiści i pływacy mogą korzystać z basenów i kortów tenisowych z miejscowych hoteli.

Maliowica polozona jest ok. 40 km od Borowca, w Polnocno-zachodniej Rile. Jest tu kilka tras zjazdowych i baz sportowych, jak i wiele przytulnych barkow i restauracji. Maliowica jest znanym osrodkiem turystyki i taternictwa. Tu w okolicy znajduja sie najwyzsze szczyty Rily, najbardziej strome sciany do wspinaczki i najtrudniejsze do pokonania trasy na szczyt w calej Bulgarii. W sasiedztwie jest jedno z najpiekniejszych na Polwyspie Balkanskim jezior gorskich – Strasznoto. Z Maliowicy wyrusza sie na trasy turystyczne do Polnocno-zachodniej Rily. Na szczyt Maliowica mozna wspiac sie oznakowanym szlakiem.

Wodospad "Skakawica" jest w północno-zachodniej części Góry Riła w malowniczej dolinie rzeki Skakawica około 750 metrów npm. Jest to najwyższy wodospad w górach Riła (70 metrów). Środowisko to bardzo piękne miejsce.


 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved