Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Wczasy "Pod gruszą" to forma wypoczynku znajdująca coraz więcej zwolenników. Przyroda, miejscowy folklor, obyczaje i rzemiosło, tradycyjne potrawy i słynna bułgarska gościnność przyciągają Bułgarów i cudzoziemców. Na wsi turysta może włączyć się do prac w polu, uczestniczyć w wytwórczości rzemieślniczej (stolarka, rzeźba w drewnie, tkactwo, lepienie w glinie czy kowalstwo). Każdy może zawieźć do domu własnoręcznie utkane płótno, wykonaną ceramikę lub wyrzeźbionego świątka. Może gotować wraz z gospodynią lub degustować wino z gospodarzem, zapoznać się z bułgarskim folklorem i uczestniczyć w świętach ludowych.

Zakwaterowanie jest zwykle we własnym domu gospodarzy, i jeśli turyści sobie tego życzą, mogą żywić się razem z domownikami. Podawane są oczywiście tradycyjne potrawy kuchni bułgarskiej z ekologicznie czystych surowców, z własnego ogródka. Na bułgarskiej wsi zwykle warzywa, owoce w tym, oczywiście i winogrona, drób i jagnięcina są własnej produkcji. W domu wyrabia się różnorodne gatunki win, rakiii, delikatesy mięsne, i pyszne, gęste "kiseło mljako" "krawie" lub "owcze".

Na turystach robi wrażenie tradycyjny sposób prowadzenia gospodarstwa rolnego. Ręczne koszenie trawy, udój mleka, produkcja domowych serów białych i żółtych, nastawianie kisełego mleka, smażenie konfitur i in. są interesującym zajęciem i ważnym elementem turystyki wiejskiej Bułgarii.

 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved