Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Warna
Złote Piaski, Riwiera, Aładża monaster
Burgas  
Albena, Bałczik, Kraniewo
Św. Konstantyna i Heleny, Słynczew den
Region Warny
Szabla, Durankułak, Krapec, Rusałka
Obzor, Biała, Szkorpilowcy
Neseber, Pomorie, Rawda
Primorsko, Kiten, Lozenec
Carewo, Achtopol, Sinemorec

Szabla jest położone około 25 km. od granicy rumuńskiej i 80 km. od Warny. Tutaj nie było starożytnych trackich rozliczenia i później Roman miasta Caria. O bardzo starych odwiertów ropy, która płynie z wód mineralnych o wysokiej zawartości siarki. W morzu około Szabla ma ponad pięćdziesiąt statków i okrętów podwodnych, zatopionych Niemców przez II Wojny Światowej. To sprawia Szabla ulubionym celem turystyki podwodnej. Rozpoczęty przez lokalny klub jachtu doroczne regaty jachtów wzdłuż Morza Czarnego.

Rady Ministrów z dnia pobytu w Szabla, który jest dostępny za odwiedziny i święta, jest pomyślana jako gospodarstwo dobrudzhanski, opisany przez jednego z klasyków literatury bułgarskiej Jordana Jowkowa. Została odzyskana z podwórka ptaków całego obszaru w nocy i zobaczyć światła na rumuńskim wybrzeżu. Baza jest otoczona przez morze i najczystszych jezior w Europie - Szabla i Ezereshkoto. W podwórzu rosną ponad 30-letni orzech włoski, drzewo figowe i bluszcz. Jest też fontanna i murowany piec wykonany z kamienia z dna morskiego. Amatorzy wędkarstwa mogą łowić ryby, które od razu są przygotowywane. Z folwarku dochodui się do małej przystani i molo, brzeg porośnięty jest gęstą trzciną. Za opłatą można popływać łodzią.

Przyądek Szabla jest na wschód punktu Unii Europejskiej, to miejsce jest na pierwszym miejscu w EU, która jest oświetlona przez Słońce każdego ranka. Białe światło z latarni Szabla widać z 17 mil, zapobiega statków z kolizji niemal podwodne rafy i mielizny, między Przylądkiem i wsi Tyulenovo, znajduje się w połowie odległości między ujścia Dunaju i Bosfor.

Latarnia jest najstarszym (150 lat), a najwyższy w kraju - 32 metrów. Malowane w czerwone i białe miniatury i kopia jednej z siedmiu cudów starożytnego świata - latarni Aleksandrii. Odległość od brzegu do latarni została zachowana przez 29 metrów danych w 1948 roku i jest dziś tylko 13 m.

Rezerwatami przyrody "Szablenskie i Ezereszkie jeziora" została rozpoczęta w 1979 r., 3 km. od miasta. Połączyła dwa naturalne jeziora przybrzeżne, połączone ze sobą sztuczne kanały, oddzielone od morza o piaszczysty brzeg. Jest to jeden z najważniejszych terenów podmokłych w Bułgarii, z roślin, które rzadko można zobaczyć gdzie indziej. Jeziora są głównym szlaku migracji ptaków wędrownych Via Pontica, to może pojawić się wiele zagrożonych gatunków, oraz ponad 70 gatunków wymienionych w Czerwonej Księdze Bułgarii. Obszar chroniony ma ogromne znaczenie dla ochrony wydry. Niedaleko znaleziono ruiny twierdzy bizantyjskiej z IV w. Między miejscowością Krapec a przylądkiem Szabła ciągną się kilometry dziewiczej plaży.

Durankułak jest pierwszą miejscowością na terytorium Bułgarii, po przekroczeniu granicy z Rumunią. Jezioro Durankułaszkie to naturalny liman prawdziwy raj dla wędkarzy. Jego wody pochodzą z dwóch źródeł i są lekko słone, ponieważ jezioro jest połączone z morzem. Średnia głębokość wynosi 1,4 m., a maksymalna 4 m. Teren wokół jeziora jest na pół stepowy, a piaszczyste wydmy i plaża oddzielają je od morza. Jezioro leży na szlaku migracji ptaków przelotnych - Via Pontica, jednej z głównych tras przelotu w Europie

Krapec jest małą wioską rybacką nad Morzem Czarnym, oddaloną o 10 km od Szabły, o 90 km od Warny i leży blisko trasy międzynarodowej E87. Jest to spokojny zakątek znany z piaszczystych wydm i wielu gatunków gnieżdżących się tu ptaków. Wieś otoczona jest polami zbóż, ogrodami warzywnymi i jeziorami, które są. Krapec nie leży na szlaku turystycznym i nie ma tu tłumów i przepełnionych plaż jak w Albenie, Złotych Piaskach czy Słonecznym Brzegu. Region ten jest ekologicznie czysty. Plaża ma 6 km długości, z dzikimi wydmami i piaszczystym, łagodnym dnem morskim. Nawet w sezonie letnim jest tu cicho i spokojnie, co pozwoli Państwu prawdziwie wypocząć.

Informacje dotyczące

Tiulenowo jest 10 km. z Szabla i 80 km. od Warny. Miejsce to słynie z unikalnej skały i jaskinie, świeżego powietrza i wody morskiej jasne. Brzegiem schodzimy stromo do 20-30 metrów w dół do morza, z niezwykłą podwodnych jaskiń. Miejsce prawie w ogóle nie został dotknięty przez cywilizację, idealne do połowów, rock climbing, sporty ekstremalne, nurkowanie. Linia brzegowa jest idealnym miejscem dla miłośników namiotów i boisko je na skały i wspinaczy.

Ci, którzy nie chcą poddać ekstremalne przeżycia mogą zatrzymać się w wiosce, ma dwa hotele. Oto po raz pierwszy odkryte pól naftowych w Bułgarii, dawnych wiertniczych są inne atrakcje. W pompy olejowe usunięte i siarkowego lecznicze wody mineralne, bardzo przydatne przed nerwobóle i choroby nerek.

Ośrodek wakacyjny "Rusałka" jest oddalony o 90 km od Warny, położony jest wśród lasów dębowych. W pobliżu są rezerwaty przyrodnicze "Jajłata" i "Przylądek Kaliakra" pełne rzadkich okazów roślin, ptaków i zabytków kultury. Malownicze groty, małe, romantyczne plaże i kryształowa woda, w której nurkują delfiny to wspaniałe warunki wypoczynku.

W Rusałce jest 600 domków willowych z dwuosobowymi pokojami, łazienką, węzłem sanitarnym i tarasem. Ich wyposażenie składa się instalacji klimatycznej, telefonu i telewizji satelitarnej. Oddzielne mieszkania są połączone, tak aby mogły tu wypoczywać całe rodziny z dziećmi. Parking strzeżony i dostęp za okazaniem przepustki są gwarancją bezpieczeństwa wypoczywających. W restauracjach znajdą Państwo bogaty wybór kuchni bułgarskiej i europejskiej.

Do dyspozycji jest 10 kortów tenisowych z twardą i 5 z czarną nawierzchnią (w tym dwa z oświetleniem), boiska do mini-futbolu i siatkówki, tereny do jazdy konnej i strzelania z łuku. Są tu: basen i obszerne jacuzzi z wodą mineralną, yaht-club, ośrodek sportów podwodnych. Dla dzieci stworzono plac zabaw huśtawki, zjeżdżalnie, kryte sale do zabaw i gier. Są tu i centra rehabilitacji z programami antystresowymi. Goście nie będą się nudzić i nocą ponieważ jest tu wiele lokali rozrywkowych. Organizowane są także programy folklorystyczne, wieczory gier, przedstawienia teatralne.

 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved