Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Warna
Złote Piaski, Riwiera, Aładża monaster
Burgas  
Albena, Bałczik, Kraniewo
Św. Konstantyna i Heleny, Słynczew den
Region Warny
Szabla, Durankułak, Krapec, Rusałka
Obzor, Biała, Szkorpilowcy
Neseber, Pomorie, Rawda
Primorsko, Kiten, Lozenec
Carewo, Achtopol, Sinemorec

Słoneczny brzeg znajduje się 42 km od Burgasu i 434 od Sofii, między miejscowością "Św. Włas" i Neseberem. Ta miejscowość wypoczynkowa istnieje od 1958 r. i dysponuje ok. 120-oma hotelami, ma 2 kempinga i wiele lokali rozrywkowych. Tu właśnie organizowany jest Festiwal Piosenki "Złoty Orfeusz", odbywają się Dni Muzyki Symfonicznej, Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny, wiele pokazów mody i różne zawody na plaży. Organizowane są tu wycieczki krajowe i zagraniczne. Są też: kluby serfingu, nart wodnych, jachtowe, tenisa, ośrodek jazdy konnej, są kręgle, wiele basenów zakrytych i na powietrzu, mini-golf. Amfiteatr ma 1000 miejsc.

Lejscowość wypoczynkowa Św. Włas (3000 mieszkańców) rozciąga się na południowych stokach wzgórz, o 40 km. od Burgasu. Położona jest w północnej części zalewu, nad którym leżą także Słoneczny Brzeg i Neseber. Osada ta została założona w II wieku przez Traków i nosiła nazwę - "Łarisa". W XIV w. przyjmuje dzisiejszą nazwę. Istniały tu 4 monastery, które splonęły - podpalone przez piratów - w XVII w. W okresie niewoli tureckiej nosił nazwę "Duży Monaster", a od I886-ego r. Św. Włas.

Jest tu plaża długości 1 km. Piękne położone tereny przyciągają coraz więcej przedsiębiorców budujących nowoczesne hotele i pensjonaty. W ciągu ostatnich 9 lat ich liczba się podwoiła. Są to: 4-gwiazdkowy hotel "Laguna", 3-gwiazdkowy "Gala", hotele 2-gwiazdkowe - "Alfa", "Beta" i "Gama" oraz wiele innych. Pełne uroku domy willowe, piękna panorama, różnorodny teren w połączeniu z ciszą i spokojem tego miejsca są gwarancją pełnowartościowego wypoczynku.

Rzadko spotykane polożenie między górami a morzem powoduje, że tutejszy klimat leczy wiele chorób przez cały rok. Jest tu jedyne w całej Bułgarii Sanatorium Morskie.

Hotele w Św. Włas

 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved