Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Warna
Złote Piaski, Riwiera, Aładża monaster
Burgas  
Albena, Bałczik, Kraniewo
Św. Konstantyna i Heleny, Słynczew den
Region Warny
Szabla, Durankułak, Krapec, Rusałka
Obzor, Biała, Szkorpilowcy
Neseber, Pomorie, Rawda
Primorsko, Kiten, Lozenec
Carewo, Achtopol, Sinemorec

Słoneczny brzeg znajduje się 42 km od Burgasu i 434 od Sofii, między miejscowością "Św. Włas" i Neseberem. Ta miejscowość wypoczynkowa istnieje od 1958 r. i dysponuje ok. 120-oma hotelami, ma 2 kempinga i wiele lokali rozrywkowych. Tu właśnie organizowany jest Festiwal Piosenki "Złoty Orfeusz", odbywają się Dni Muzyki Symfonicznej, Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny, wiele pokazów mody i różne zawody na plaży. Organizowane są tu wycieczki krajowe i zagraniczne. Są też: kluby serfingu, nart wodnych, jachtowe, tenisa, ośrodek jazdy konnej, są kręgle, wiele basenów zakrytych i na powietrzu, mini-golf. Amfiteatr ma 1000 miejsc.

Lejscowość wypoczynkowa Św. Włas (3000 mieszkańców) rozciąga się na południowych stokach wzgórz, o 40 km. od Burgasu. Położona jest w północnej części zalewu, nad którym leżą także Słoneczny Brzeg i Neseber. Osada ta została założona w II wieku przez Traków i nosiła nazwę - "Łarisa". W XIV w. przyjmuje dzisiejszą nazwę. Istniały tu 4 monastery, które splonęły - podpalone przez piratów - w XVII w. W okresie niewoli tureckiej nosił nazwę "Duży Monaster", a od I886-ego r. Św. Włas.

Jest tu plaża długości 1 km. Piękne położone tereny przyciągają coraz więcej przedsiębiorców budujących nowoczesne hotele i pensjonaty. W ciągu ostatnich 9 lat ich liczba się podwoiła. Są to: 4-gwiazdkowy hotel "Laguna", 3-gwiazdkowy "Gala", hotele 2-gwiazdkowe - "Alfa", "Beta" i "Gama" oraz wiele innych. Pełne uroku domy willowe, piękna panorama, różnorodny teren w połączeniu z ciszą i spokojem tego miejsca są gwarancją pełnowartościowego wypoczynku.

Rzadko spotykane polożenie między górami a morzem powoduje, że tutejszy klimat leczy wiele chorób przez cały rok. Jest tu jedyne w całej Bułgarii Sanatorium Morskie.

Hotel Arlanda
Hotel "Arlanda" jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą się zrelaksować. Kompleks posiada wszystkie udogodnienia potrzebne do wymarzone wakacje. Mamy hotel Arlanda personel zadba, aby Państwa pobyt przyjemnym doświadczeniem. Hotel "Arlanda" zakaz palenia. Uroczy 4-piętrowy hotel oferuje zakwaterowanie w 13 pokojach - podwójne, pojedyncze, mieszkanie. Wszystkie pokoje posiadają balkon (z jednym wyjątkiem), mini bar, klimatyzacja, łazienka (prysznic lub wanna) i WC, suszarka do włosów, tTelewizja kablowa, telefon, bezprzewodowy Internet.
Informacje dotyczące


 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved