Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Warna
Złote Piaski, Riwiera, Aładża monaster
Burgas  
Albena, Bałczik, Kraniewo
Św. Konstantyna i Heleny, Słynczew den
Region Warny
Szabla, Durankułak, Krapec, Rusałka
Obzor, Biała, Szkorpilowcy
Neseber, Pomorie, Rawda
Primorsko, Kiten, Lozenec
Carewo, Achtopol, Sinemorec

"Św. Konstantyna i Heleny" jest to miejscowość wypoczynkowa oddalona o 9 km od Warny. Cieszy się ona sławą od dawna ponieważ łączy czyste powietrze, źródła wód mineralnych i morze. Budowę trgo kurortu rozpoczęto jeszcze w 1908 r. w okolicach monasteru pod tym wezwaniem. W uzdrowisku znajduje się wiele źródeł leczniczych wód mineralnych i centrów balneologicznych. Jest tu 50 hoteli z basenami, kawiarniami, restorantami, fitness-salami i in. Połączenie łagodnego morskiego klimatu z gorącymi wodami mineralnymi daje możliwość jednoczesnego odpoczynku i kuracji. Co 10 min. wyruszają stąd autobusy do Warny. Między Św. Konstantinem a Złotymi Piaskami znajduje się mały kompleks wypoczynkowy "Czajka". Rezydencja "Ewksinograd" jest położona na południe od uzdrowiska.

Hotele i Restauracje w "Św. Konstantyna i Heleny"

Słynczew den. Jeśli chcą Państwo pozostać sam na sam ze słońcem i morzem, nie rezygnując jednocześnie z luksusu i cywilizacji polecamy kompleks "Słynczew den" będący częścią Św. Konstantina. Można się tu opalać na złotym piasku wspaniałej plaży, która od 1996 roku jest wciąż wśród 12-tu europejskich plaż wyróżnionych prestiżową nagrodą za ochronę środowiska. Cztery wybudowane tuż przy plaży hotele dysponują 1150 miejscami. W pięciogwiazdkowym "Palas" są zwykłe pokoje i prezydeckie apartamenty z instalacją klimatyczną, telefonem, telewizorem, łazienką z wanną, a także salon fryzjerski i kosmetyczny. Rodzice mogą pozostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanego personelu. W restauracji rybnej można zjeść smaczne dania z "owoców morza".

Dla mniej wymagających klientów są tu hotele "Marina" i "Miraż", jak i trzygwiazdkowa "Weronika". Na terenie komplesu wypoczynkowego działa straż, która kieruje ruchem pojazdów, jak i pilnuje porządku. Jest też apteka, dyskoteka, sejf, sklep, place zabaw. Są tu warunki do gry w siatkówkę na plaży oraz bilard. Różne rodzaje prowadzonej tu terapii to: natryski i kąpiele w ciepłej wodzie mineralnej, także z dodatkiem ziół i naturalnych olejków eterycznych, perliste, kąpiele błotne i sauna.

Klasztor "Świętych Konstantyna i Heleny" - liczne kościoły i kaplice zostały wzniesione na wybrzeżu Morza Czarnego, niektóre z nich nadal istnieją, inne zostały zniszczone w ciągu wieków. Zostały one zbudowane przez dobrodziejów kościoła w hołdzie dla poszczególnych świętych. Jeden z tych średniowiecznych klasztorów jest "św Konstantyna i Heleny" klasztor. Nie ma dokładnego datowania założenia klasztoru. Według jednego z rachunków stało się na początku XVIII w. Podczas wojny rosyjsko-tureckiej w 1828-1829, część rosyjskich żołnierzy stacjonujących w okolicy. Po wojska zostały usunięte, w siedzibie szpitala, zamieniając je w komórkach, które wraz z kościołem, złożony w miejscu centrum klasztoru.

Dwóch sędziwych hieromonks - bracia Teodosi i Agapi Kantardzhiev - przybyli tu w 1832 roku. Ojciec Teodosi zorganizowane i udało się nawiązać "Św Demetriusz" Klasztor. Tymczasem jego brat, ks Agapi, zrekonstruowany "świętych Konstantyna i Heleny". W styczniu 1882 Rada Ministrów zdecydowała, że klasztoru "Św Demetrius" powinny być nabywane na letniska - Euxinovgrad.

Jest lato 1908 roku uważany jest za początek pierwszej kurort nowoczesne Morza Czarnego w Bułgarii - Św Konstantyna. Człowiek, który stworzył Park Nadmorski w Warnie - czeski Anton Novak - rozpoczął budowę dzisiejszego cały park klasztoru w 1925 roku. Kurort miał na imię "Drużba" (Przyjaźń) do roku 1992, a zespół klasztorny został uznany muzeum z nabożeństwa tylko w sezonie turystycznym. W 1992 roku ośrodek został przemianowany na "świętych Konstantyna i Heleny" - imię, godne takiego miejsca.

Informacje dotyczące
 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved