Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
  Bułgaria
  Historia
  Informacja turystyczna
  Morze Czarne
  Dunaj i Region Podbałkański
  Góry Stara Płanina Bałkan
  Witosza i Dolina Strumy
  Dolina Róż i Trakia
  Góry Riła i Pirin
  Góry Rodopy

  100 miejsc turystycznych
  Tracy
  Bułgarskie klasztory
  Zabytki
  Źródła wód mieralnych
  Wczasy na Wsi
  Turystyka Łowiecka i
  Wędkarska
  Turystyka Ekologiczna

  Sofia
  Warna
  Płowdiw
  Burgas

  Foto-album
  Mapa strony
  Informacje o nas
Warna
Złote Piaski, Riwiera, Aładża monaster
Burgas  
Albena, Bałczik, Kraniewo
Św. Konstantyna i Heleny, Słynczew den
Region Warny
Szabla, Durankułak, Krapec, Rusałka
Obzor, Biała, Szkorpilowcy
Neseber, Pomorie, Rawda
Primorsko, Kiten, Lozenec
Carewo, Achtopol, Sinemorec

O mieście
Historia
Przyroda
Hoteli

Obzor jest położony nad zatoką, pomiędzy przylądkiem "Św. Atanasa" i górami Eminskimi, przy ujściu rzeki Dwojnicy. W promieniu 50 km nie ma zakładów przemysłowych ani portów, co sprzyja wypoczynkowi na łonie przyrody, łączącej morze i góry. Obzor jest cichą miejscowością wypoczywkową z 10-kilometrową plażą, las, źródła wody mineralnej i pięknej scenerii.

Najbliższe lotnisko jest Burgas - 60 km., Warna - 70 km. Warna jest 60 km, Burgas do 75 i od Słoneczny Brzeg i Neseber jest 35 km.

Wyjątkowo dogodne położenie miasta jeszcze w starożytności przyciągało Hellenów, którzy założyli tu kolonię "Nawłoch". W czasach Imperium Rzymskiego została wzniesiona twierdza "Heliopolis" (Słoneczne miasto). Znaleziono pozostałości z tamtego okresu ruiny świątyni Jowisza, rzymskiej łaźni i wodociągów. Później przebiegała tu granica między Bułgarią i Bizancjum, znajdowały się tu twierdza i mury obronne o nazwie Koziak.

Rozwój kurortu rozpoczął się w 1925 r., kiedy to zostały wybudowane pierwsze wille i domy wypoczynkowe. Dziś goście mogą wybierać między górami i brzegiem morza. Plaża ma 10 km długości i 60 m szerokości. Szczególnie piękne są plaża południowa i plaża Irakli, gdzie grzbiet Starej Płaniny opada ku morzu stromą skałą wysokości 97 m. Piasek jest tam drobny, delikatny, o złocistej barwie. Tereny górzyste ze źródłami wody mineralnej są idealnym miejscem na spacery, biwaki i pikniki.

Obzor oferuje zaplecze do wypoczynku studentów. W Obzorze jest boisko piłki nożnej, kort tenisowy, place sportowe. W sezonie letnim odbywa się tu wiele imprez sportowych i kulturalnych. Pod koniec lipca organizowane jest tradycyjne święto Neptuna, częste są też gościnne występy bułgarskich artystów i zespołów.

 
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved